Czy warto zdecydować się na zakup nowoczesnych plafonów do domu?

Czy warto zdecydować się na zakup nowoczesnych plafonów do domu?

Piękny, jasno oświetlony dom to miejsce, w którym czujesz się komfortowo. W takiej przestrzeni lubisz przebywać, spędzać czas z rodziną czy przyjaciółmi, a po ciężkim dniu pracy odpoczywać.

Pomożemy Ci zaplanować oświetlenie w Twoim domu, abyś mógł cieszyć się wszystkimi zaletami pięknego wystroju wnętrz. W tym poradniku skupimy się na doborze lamp do jednego z najważniejszych pomieszczeń w domu – czyli sypialni. Zaproponowane inspiracje będą związane z aranżacją z plafonami w roli głównej.

Kiedy warto wybrać plafony?

Po plafony warto sięgnąć w przypadku kiedy masz mały pokój

- na małej przestrzeni dobrze sprawdzają się plafony, które skutecznie oświetlają wnętrze nie zajmując zbyt wiele miejsca.

Jeśli zależy Ci na centralnym oświetleniu

- plafon umieszczony na środku sufitu bardzo równomiernie oświetli całe pomieszczenie.

Jeśli urządzasz swoje mieszkanie w nowoczesnym stylu

- plafony są prostym oświetleniem, dzięki czemu doskonale komponują się z nowoczesnym, minimalistycznym wystrojem wnętrz.

Wybór idealnego plafonu do sypialni - na co zwrócić uwagę?

Przy oświetlaniu naszej sypialni musimy zwrócić uwagę na jej wielkość. Pamiętać należy także o tym, że prawidłowo dobrane oświetlenie w sypialni powinno być raczej odpowiednio stonowane, miękkie i łagodne. Oświetlenie sufitowe LED do sypialni umieszczone w centralnym punkcie sufitu to klasyczne rozwiązanie, gwarantujące równomierne, zrównoważone światło w całym pomieszczeniu. To rozwiązanie sprawdza się najlepiej, gdy Twoja sypialnia jest mała i jedno źródło światła w zupełności nam wystarczy.

W przypadku dużej sypialni warto dodać dodatkowe źródła światła na ścianach. Mogą to być plafony o takim samym kształcie jak główny (umieszczony na suficie), ale o mniejszej średnicy. Doskonale dopełnią nam oświetlenie główne.

Na rynku pojawiło się sporo plafonów z wbudowanym głośnikiem czy radiem. To bardzo fajne rozwiązanie do wykorzystania w sypialni - zasypianie przy ulubionej muzyce to jest to!!!

Obok łóżka warto też mieć lampkę nocną…..ale to już temat na inną opowieść…..

Jeśli lubisz piękne, nowoczesne wnętrza,  koniecznie wypróbuj wspaniałe plafony do sypialni. Nadadzą pomieszczeniu niepowtarzalnego charakteru i dostarczą odpowiedniego oświetlenia.