Jak wybrać żyrandol do swojego salonu?

Jak wybrać żyrandol do swojego salonu?

Doskonale wszyscy wiemy jak niezwykle ważne jest dobranie odpowiedniego oświetlenia w mieszkaniu. Powinno ono przede wszystkim właściwie doświetlać przestrzeń i nie męczyć naszego wzroku. Ważną kwestią jest również to, aby przy okazji podkreślało walory estetyczne pomieszczenia. Dlatego też wybór żyrandola jest niezwykle istotny podczas aranżacji naszego salonu, będącego strefą relaksu i miejscem spędzania czasu z rodziną. 

Na co zwrócić uwagę podczas wybierania żyrandola do salonu?

Pamiętajmy, że salon uznawany jest za serce domu. To właśnie w nim spędzamy masę czasu, spędzając go z gośćmi czy oglądając telewizję. Po rozmieszczeniu kanap, foteli oraz stołu możemy zabrać się za etap planowania rozmieszczenia źródeł światła. Ciekawym posunięciem, będzie postawienie na kilka niezależnych źródeł światła w szczególności kiedy posiadamy połączony salon z kuchnią bądź jadalnią. 

Obecnie w sklepach można znaleźć wiele ciekawych i oryginalnych propozycji niezależnych źródeł światła do salonu. Jednak w tym artykule skupimy się nad wyborem jednego z głównych elementów oświetlenia tytułowego żyrandola. Razem z nami znajdziesz pomysł na żyrandol jaki może pojawić się w Twoim salonie. 

Wiele osób nie szuka ekstrawagancji i potrzebuje prostego, uniwersalnego żyrandola o klasycznym wyglądzie, który wpasuje się niemal w każdy salon. Jeżeli planujemy jeszcze dodatkowe oświetlenie w postaci kinkietów, lamp podłogowych czy lampek biurkowych, ważne jest zwrócenie uwagi, aby te elementy oświetlenia pasowały do naszego głównego źródła światła na suficie. Szeroki wybór wzorów dostępnych na rynku pozwala nam znaleźć odpowiedni model, ale może też przyprawić o mały ból głowy przed zakupem.

Klasyczny czy nowoczesny żyrandol?

Wybór klasycznych propozycji żyrandoli jest przeważnie dobrym i “bezpiecznym” rozwiązaniem. Żyrandole tego typu, łączą w sobie prostotę kształtu, funkcjonalność i komfort użytkowania. Wybierając taki żyrandol mamy pewność, że wpasuje się dobrze we wnętrze i delikatnie je przyozdobi. 

Nowoczesne propozycje żyrandoli kojarzone są obecnie z minimalistycznym designem i sporymi możliwościami modelowania światłem, które emitują. Niektóre z nich przypominają dzieła sztuki nowoczesnej. Nie możemy jednak zapominać o funkcjonalności i bezpieczeństwie użytkowania.

Artystyczne nieregularne żyrandole o fantastycznych nieraz zaskakujących kształtach, to niezwykle pomysłowe w pełni designerskie propozycje. W przypadku takich żyrandoli warto mieć na uwadze to, że niestety nie pasują wszędzie. Przeważnie świetnie prezentują się w nowoczesnych ascetycznych wnętrzach.

Jeśli szukasz inspiracji lub żyrandoli, które dodadzą Twojemu wnętrzu cząstkę Ciebie sprawdź nasze propozycje …… i ciesz się Światłem.